Pro koho běžíme?

Výtěžek z akce již tradičně připadne na dobrou věc.

V minulosti jsme se soustředili zejména na nákup elektrických křesel pro pohybově handicapované, loni jsme poprvé poslali pomoc do řad těch nejmenších a sbírali jsme peníze pro Matýska, který trpí mozkovou obrnou. Letošní výtěžek opět poputuje na podobný účel. Výtěžek poputuje na zafinancování rehabilitace pro malou Laru potýkající se s tím samým onemocněním.

Lara trpí dětskou mozkovou obrnou již od narození, co bylo spůsobeno nedostatkem kyslíka v mozku. Nicméně se snaží nebýt obmezována a nevnímat to jako handicap. Spolu s maminkou a díky mnoha rebahabilitacím pořád posouvají své hranice aby se Lara mohla samostatně začlenit do života. Letos je Lara již v čtvrté třídě základní školy Jedličkova ústavu, kde je pod neustálým dohledem asistentky. Ve škole se Laře moc daří a hodně jí jde angličtina, čemu se chtějí s maminkou více věnovat. A to navzdory problémům se zrakem, Lara musí mít všechno zvětšené a písmo ztučněné. Problémy s rovnováhou a spomalené reflexy omezují Laru i pri hře, kdy musí být pod neustálým dozorem, protože i po malém šťouchnutí od kamaráda, může skončit v nemocnici.

Druh rehabilitace, který Laře pomáha nejvíce je Klimterapie v Klimkovicích, která probíhá s oblečkem Therasuit. Tahle rehabilitace je sice hodně náročná pro Laru, vyžaduje si 2 hodiny denně, ale taky hodně prospěšná. Lara s oblečkem zvládne vyjít i sejít schody úplně sama a taky jí zlepšilo udržování rovnováhy při chůzi a krátké vzdálenosti (do 100m) zvládne mnohem rychleji. Krom Klimkovic, kam s maminkou chodí na měsíc, navštěvovala Lara i Piešťany, hypoterapii a pravidelně cvičí.

Výtěžek z Běhu poputuje na další rehabilitaci pro Laru aby se její stav nadále zlepšoval a mohla si s ostatními dětmi užívat života bez obav o své zdraví.

Přijďte ji v květnu podpořit na 5. ročník charitativního běhu!

 

 

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich