Pro koho běžíme?

Výtěžek z akce již tradičně připadne na dobrou věc.

V minulosti jsme se soustředili zejména na nákup elektrických křesel pro pohybově handicapované, předloni jsme poprvé poslali pomoc do řad těch nejmenších a sbírali jsme peníze pro Matýska, který trpí mozkovou obrnou, rok poté pak výtěžek putoval na podobný účel – zafinancování rehabilitace pro malou Laru potýkající se se stejným onemocněním. Peníze z posledního ročníku pomohly jedenáctileté Anetce s nákupem kochleárního implantátu. Letošní výtežek poputuje ke slečně Alžbětě z Libochovic.

Kvůli nešťastnému pádu z výšky je Alžběta už 5 let na invalidním vozíku. V 29 letech se z ní stal paraplegik s částečně poškozenou míchou, avšak s velikým zájmem se co nejvíce přiblížit svému životu před nehodou. 

Díky práci v administrativě může vykonávat své zaměstnání z domova a to ji dovoluje věnovat se i běžným aktivitám, jako je péče o dům a okolí či sport. Moc ráda plave, pravidelně procvičuje speciální sestavu na posílení mobility svého těla a trénuje chůzi s oporou chodítka. S pomocí elektrického přídavného pohonu ke svému invalidnímu vozíku by se Alžběta mohla během výletů vyrovnat svému snoubenci při jízdě na kole a využívat tak místní cyklostezky. Společně neustále hledají nové společné aktivity a cykloturistika je jednou z ideálních možností.

Alžběta si bohužel přídavný pohon sama z vlastních zdrojů koupit nezvládne a proto se spojila s Výborem dobré vůle – Nadací Olgy Havlové, aby jí pomohl oslovit dárce a splnit její přání.

Přijďte ji v říjnu podpořit na 7. ročník charitativního běhu!